X

دربـاره ما

رشد آموزش پیش ‌دبستانی

دفتر انتشارات و تکنولوژی آموزشی در جهت ایجاد زمینه‌ مناسب برای تقویت مهارت‌ها و صلاحیت‌های حرفه‌ای مربیان و دانشجویان رشته‌ پیش‌ از دبستان؛ کمک به ارتقای دانش مربیان در زمینه‌ اصول و مبانی آموزش و پرورش؛ معرفی راهبردها، رویکردها و روش‌های آموزش پیش از دبستان؛ کمک به ارتقای دانش مربیان؛ ایجاد زمینه‌ مناسب برای هم‌اندیشی و تبادل نظر بین دست‌اندرکاران آموزش پیش از دبستان، کارشناسان و برنامه‌ریزان برای بهبود یا رفع تنگناهای موجود؛ آشنا کردن مربیان و دست‌اندرکاران با تازه‌ترین دستاوردهای علمی در زمینه‌ آموزش پیش از دبستان؛ افزایش آگاهی‌های مربیان درباره‌ رخدادهای علمی ـ آموزشی پیش دبستانی در جهان، اقدام به انتشار مجله‌ آموزشی، تحلیلی و اطلاع‌رسانی رشد آموزش پیش دبستانی نموده است. این مجله به صورت فصل‌نامه در ۶۴ صفحه به چاپ می‌رسد.

مجله «رشد پیش‌دبستانی» از پاییز ۱۳۸۷ تا تابستان ۱۳۸۸ به عنوان پیش‌شماره‌های ۱ و ۲ و ۳ به ضمیمه مجله «رشد آموزش ابتدایی» و به صورت فصلی انتشار یافته است.

در مرحله بعدی، مجلات مزبور از پاییز ۱۳۸۸ تا تابستان ۱۳۸۹ به صورت فصل‌نامه مستقل تحت شماره‌های ۱ و ۲ و ۳ و ۴ منتشر شده و از پاییز ۱۳۸۹ به بعد نیز با احتساب ۲ مرحله یاد شده (جمعاً ۷ شماره) تحت شماره‌های ۸ و ۹ و ... چاپ و توزیع گردیده است.ارسال مقاله به فصل‌نامه رشد آموزش پیش‌دبستانی

درصورتی‌که مایل به ارسال مقالات خود این مجله هستید، خواهشمند است به این نکات در تهیه‌ مقالات توجه فرمایید:

  • مقاله‌هایی را که برای درج در مجله می‌فرستید، باید با آموزش پیش دبستانی مرتبط باشد و قبلاً در جای دیگری چاپ نشده باشد.
  • مقاله‌های ترجمه شده باید با متن اصلی هم‌خوانی داشته باشد و متن اصلی نیز همراه آن باشد.
  • چنانچه مقاله را خلاصه می‌کنید، این موضوع را قید بفرمایید.
  • مقاله یک خط درمیان، در یک روی کاغذ و با خط خوانا نوشته یا تایپ شود. مقاله‌ها می‌توانند با نرم‌افزار word، و بر روی سی‌دی یا فلاپی و یا از طریق پست الکترونیکی مجله نیز ارسال شوند.)
  • نثر مقاله باید روان و از نظر دستور زبان فارسی درست باشد و در انتخاب واژه‌های علمی و فنی دقت لازم مبذول شود.
  • محل قرار گرفتن جدول‌ها، نمودارها، شکل‌ها و عکس‌ها در متن مشخص شود.
  • مجله در رد، قبول، ویرایش و تلخیص مقاله‌های رسیده مختار است.
  • آرای مندرج در مقاله ضرورتاً مبین رأی و نظر مسئولان رشد آموزش پیش‌دبستانی نیست. بنابراین مسئولیت پاسخگویی به پرسش‌های خوانندگان با خود نویسنده یا مترجم است.
  • مجله از عودت مطالبی که برای چاپ مناسب تشخیص داده نمی‌شود، معذور است.