X

آموزش ارسال مقاله

بخش اول - قبل از ارسال مقاله:

 1. امکان ارسال مقاله فقط برای کاربرانی در دسترس می‌باشد که در سامانه ثبت نام کرده باشند و در آن وارد (لاگین)‌ شده باشند و ضمن پذیرش موافقت‌نامه، امتیاز فعالیت‌هایشان در سامانه مجله رشد آموزش زیست‌شناسی به 10 امتیاز رسیده باشد.
 2. جهت کسب 10 امتیاز اولیه و دسترسی لازم برای ارسال مقاله باید توافق‌نامه را امضا نمایید، برای مراجعه به صفحه توافق‌نامه باید بعد از ورود به سیستم در صفحه اصلی سامانه و در نوار سمت چپ روی گزینه "ارسال مقاله" کلیک نمایید. بعد از انتخاب این گزینه به صفحه "توافقنامه، قوانین و راهنمای ارسال مقاله" ارجاع می‌شوید. با پذیرفتن و امضای توافق نامه، در همان لحظه 10 امتیاز در سامانه مجله رشد آموزش زیست‌شناسی برای شما ثبت شده و دسترسی لازم برای امکان ایجاد مقاله نیز برای شما فراهم می‌شود، همچنین به صفحه ایجاد مقاله ارجاع می‌شوید. توجه داشته باشید تا زمانی که هنوز توافق‌نامه را امضا نکرده‌اید، با انتخاب گزینه "ارسال مقاله" به صفحه توافق‌نامه ارجاع می‌شوید، اما بعد از امضای این توافق نامه و کسب امتیاز لازم، شما بعد از انتخاب گزینه ارسال مقاله به صفحه ارسال مقاله ارجاع می‌شوید.
 3. امتیازات و دسترسی‌ها در سامانه‌های مختلف شبکه آموزشی تربیتی رشد به صورت مستقل محاسبه می‌شود، بنابراین اگر شما در سامانه مجله رشد آموزش زیست‌شناسی توافق‌نامه را امضا نمایید و امتیاز و دسترسی لازم را کسب نمایید، در صورت تمایل برای ارسال مقاله در مجله رشد آموزش علوم اجتماعی، لازم است این روند مجددا در آن سامانه نیز طی شود.
  البته ممکن است بر حسب نظر سردبیر و مدیران، سامانه‌ها روندهای متفاوتی برای ارائه امتیاز و دسترسی به کاربران استفاده نمایند. البته باید بدانید ثبت نام در کل سامانه‌ها و ورود به آن‌ها فقط و فقط یک بار صورت می‌پذیرد، بنابراین نام و اطلاعات کاربری در همه سامانه‌ها مشترک است.
 4. بعد از امضای توافق‌نامه و کسب امتیاز لازم برای ارسال مقاله، شما می‌توانید مقاله خود را با آموزش‌هایی که در ادامه همین مطلب ارائه می‌شود برای سامانه ارسال نمایید، در صورتی که مقاله شما بعد از طی روند نظارت و داوری روی سامانه منتشر شده و در بخش مقالات کاربران در معرض دید عموم قرار بگیرد، به ازای هر مقاله 5 امتیاز به نویسنده مقاله ارائه می‌شود. اما در صورتی که به هر دلیلی اولین مقاله شما به طور کامل رد شده و حذف شود با دریافت امتیاز منفی 5، امکان ارسال مقاله را برای همیشه از دست می‌دهید.
 5. از امتیازات کاربران برای ارائه دسترسی‌های مختلف مانند ارائه دیدگاه بدون نیاز به تایید، امکان ویرایش مقالات شخصی، ویرایش مقالات دیگران و ... استفاده می‌شود.
 6. همچنین شما می‌توانید لیست کلیه فعالیت‌های‌تان در هر سامانه را با مراجعه به صفحه پروفایل‌تان در آن سامانه مشاهده نمایید و این صفحه را به عنوان رزومه و سابقه علمی آموزشی در شبکه‌های اجتماعی مختلف با دیگران به اشتراک بگذارید. البته بهتر است قبل از اشتراک‌گذاری این صفحه بر اساس دستورالعمل زیر، آدرس صفحه را به نام خودتان تغییر دهید. برای این کار لازم است به صفحه پروفایل خود مراجعه نمایید.
  دراین صفحه با انتخاب گزینه ویرایش مشخصات، به صفحه ویرایش اطلاعات کاربری وارد می‌شوید
  شما در این حالت در صفحه ویرایش پروفایل خود در سامانه رشد آموزش زیست‌شناسی هستید، بنابراین امکان تغییر اطلاعات کاربری، تصویر پروفایل و آدرس اختصاصی اینترنتی وجود ندارد، برای این تغییرات باید به سامانه مرکزی پروفایل شبکه رشد مراجعه نمایید. پس در صفحه جاری با کلیک کردن روی گزینه "این صفحه" به بخش ویرایش اطلاعات حساب کاربری در سامانه مرکزی شبکه آموزشی تربیتی رشد مراجعه نمایید.
  حالا در سامانه مرکزی شما می‌توانید در بخش تنظیمات حساب، اطلاعات حساب کاربری خود را بروزرسانی نمایید.
  در تب حساب کاربری، 3 بخش زیر وجود دارد:
  • تنظیمات حساب
  • تنظیمات گذرواژه
  • اطلاعات حساب
  در بخش تنظیمات حساب، نام نمایشی و آدرس ایمیل شما نمایش داده می‌شود که قابل تغییر نیستند. در همین بخش نشانی اینترنتی(URL)  پروفایل وجود دارد که اگر تاکنون آن را ثبت نکرده باشید، می‌توانید در این بخش آن را مشخص نمایید. توجه داشته باشید شما تنها یکبار مجاز به ثبت نشانی پروفایل خود می‌باشید و تغییر آن بعد از ثبت غیرممکن است.
  در ابتدا سامانه به صورت خودکار نام نمایشی شما را به عنوان پیشنهاد در این بخش درج می‌کند که بهتر است آن را تغییر ندهید تا آدرس اینترنتی اختصاصی شما شامل نام و نام خانوادگی شما باشد تا دوستان و آشنایان شما با جستجوی نام و نام خانوادگی شما در موتورهای جستجوگر بتوانند پروفایل شما را پیدا کنند و با فعالیت‌های علمی و آموزشی شما در شبکه رشد آشنا شده و از امتیازات و افتخارات شما در شبکه رشد مطلع شوند. بعد از انتخاب نشانی اینترنتی برای خود، با زدن گزینه بروزرسانی، این نشانی در تمام سامانه‌های شبکه رشد به نام شما ثبت می‌شود. از این پس با فراخوانی این آدرس در تمامی سامانه‌ها، صفحه پروفایل شما در آن سامانه نمایش داده می‌شود. در صورتی که بعد از فشردن گزینه بروزرسانی، پیغام "نشانی اینترنی (URL) تکراری" به شما نمایش داده شد، بعد از بستن آن، عبارت واردشده برای آدرس اینترنتی خود را تغییر بدهید و یک آدرس جدید وارد نمایید، مثلا نام محل تولد را نیز به انتهای آدرس قبلی اضافه نمایید. البته سیستم به صورت خودکار آدرس جدیدی به شکل عدد برای شما می‌سازد اما پیشنهاد می‌کنیم آدرس پیشنهادی را تغییر داده و آدرس جدیدی را با دقت و فکر انتخاب نمایید تا آدرس اختصاصی شما یک آدرس مناسب و قابل ارائه در محافل علمی و فرهنگی باشد.
 7. در بخش تنظیمات گذرواژه که از صفحات ویرایش پروفایل در کلیه سامانه‌ها در دسترس می‌باشد، می‌توانید رمز عبور ورود به سامانه خود را تغییر دهید. توجه داشته باشید چون حساب کاربری شما در تمام سامانه‌های شبکه آموزشی تربیتی رشد مشترک می‌باشد، با تغییر رمز عبور یا سایر اطلاعات کاربری، این تغییرات برای کل سامانه اعمال می‌شود.
 8. در بخش اطلاعات حساب نیز خلاصه ای از وضعیت حساب کاربری شما و زمان فعالیت‌های مهم مربوط به حساب کاربری‌تان ارائه می‌شود.
 9. در تب مشخصات، بخش‌های مختلفی وجود دارد که به شما امکان ویرایش مشخصات اطلاعات حساب کاربری‌تان مانند تصویر پروفایل، محل سکونت و آدرس، تاریخ تولد و ... را ارائه می‌نماید.
  فیلدهای نام و نام خانوادگی قابل ویرایش نیستند و در صورت نیاز برای تغییر و اصلاح، باید با پست الکترونیکی مدیریت شبکه رشد به آدرس info@iroshd.ir مکاتبه نمایید.
 10. تکمیل کلیه اطلاعات پروفایل علاوه بر ارائه امتیاز به کاربران، امکان هدایت دقیق‌تر کاربران به بخش‌های مختلف سامانه و ارائه اطلاعات مناسب‌تر برای ایشان را فراهم می‌نماید.
 11. در تب اشتراک‌ها، دو بخش مدیریت اشتراک‌ها و زمان‌بندی ارسال ایمیل قرار دارد که کاربران می‌توانند به ازای هر سامانه اقدام به مدیریت و تغییر تنظیمات خود نمایند. در بخش مدیریت اشتراک‌ها، لیست مطالب و بخش‌های مختلف هر سامانه که شما در آن مشترک (Subscribe) شده‌اید نمایش داده می‌شود، شما می‌توانید با انتخاب گزینه "لغو اشتراک" دریافت اعلان و پیغام از آن اشتراک را لغو نمایید.
  کلیه سامانه‌ها به صورت پیش‌فرض، اعلان‌ها و پیغام‌های دریافتی هر کاربر را به صورت ساعتی برای آدرس ایمیل ایشان ارسال می‌نمایند، در بخش زمان‌بندی ارسال ایمیل، هر کاربر می‌تواند برای هر سامانه به صورت مجزا، زمان‌بندی مورد نظر خود برای دریافت ایمیل‌های اطلاع‌رسانی را تنظیم نماید.
 12. ارسال مقاله به صورت الکترونیکی فقط از طریق کامپیوتر یا تبلت‌هایی که صفحه نمایش بزرگی دارند امکان‌پذیر است.
 13. توصیه اکید ما استفاده از آخرین نسخه‌های مرورگر Google Chrome یا Mozilla Firefox است تا هنگام ارسال مقاله و استفاده از امکانات سامانه با مشکل مواجه نشوید، شما می‌توانید این مرورگر‌ها را از آدرس‌های زیر دریافت نموده و روی کامپیوتر یا تبلت خود نصب کنید.


بخش دوم - درج و ارسال مقاله:

 1. هر مقاله شامل 3 بخش اصلی زیر می‌باشد:
  • الف) تصویر اصلی
  • ب) عنوان مطلب
  • ج) متن مطلب

 2. برای ارسال تصویر اصلی مقاله که در لیست مقالات در کنار عنوان آن نمایش داده می‌شود، هم می‌توانید از امکان بلند کردن و رها کردن فایل تصویر استفاده نمایید و هم می‌توانید با انتخاب گزینه "انتخاب فایل"، فایل مورد نظر را از دیسک خود انتخاب نموده و آن را آپلود نمایید. درج تصویر برای مقالات اجباری نیست اما ارسال تصویر مناسب برای مقالات علاوه بر تاثیرگذاری در روند داوری مقاله، در جذب کاربران و ایجاد انگیزه در آن‌ها برای بازدید از مقاله شما تاثیر زیادی خواهد گذاشت. در آینده به ازای تعداد بازدید، تعداد نظرات کاربران و میزان مورد پسند بودن مقالات از سوی کاربران به نویسندگان مقالات امتیازهای مختلفی ارائه می‌شود. بعد از الصاق عکس به مقاله، در صورت تمایل با انتخاب آیکون "مداد" می‌توانید تصویر مقاله را تغییر دهید یا با انتخاب آیکون "حذف" می‌توانید تصویر ارسالی را از الصاق به مقاله جاری حذف نمایید.
 3. در بخش عنوان مطلب، یک عنوان مناسب برای مقاله خود وارد نمایید. برای انتخاب عنوان مناسب، توضیحات ارائه‌شده در صفحه "راهنمای نگارش برای نشریهٔ رشد آموزش زیست‌شناسی" را مطالعه نمایید. درج عنوان مطلب برای مقالات الزامی است.
 4. برای درج متن مطلب، لازم است نشانگر ماوس را روی عبارت "متن مطلب را اینجا وارد نمایید" برده و روی آن کلیک کنید، با این کار ویرایشگر متن نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید متن مقاله خود را با استفاده از امکانات این ویرایشگر آماده نمایید.
  برای مشاهده پیش نمایش متن واردشده یا پس از اتمام درج متن مقاله، باید روی نقاط خالی و سفید خارج از محیط ویرایشگر کلیک نمایید، با این کار ویرایشگر متن مقاله بسته شده و پیش نمایش متن مقاله را مشاهده نمایید. در صورت لزوم برای ویرایش مجدد متن مقاله، می‌توانید مجددا روی بخشی از متن مقاله کلیک نمایید تا دوباره ویرایشگر متن حاضر شده و امکان تغییر در متن مقاله برای شما فراهم شود.
 5. ویرایشگر متن، امکانات مختلفی برای تنظیم ظاهر مقاله نظیر اندازه نوشته‌ها، رنگ آن‌ها و ... را دارد که عموما مشابه این امکانات را در نرم‌افزارهای ویرایشگر مانند Word و ... مشاهده کرده و با آن‌ها آشنا هستید، در انتهای نوار ویرایشگر 3 گزینه برای درج تصویر، درج ویدئو و درج فرمول وجود دارد. درج تصویر بسیار ساده و کارآمد است، توصیه ما به شما این است حتما تصاویر خود را قبل از ارسال در مقاله، ویرایش نموده و ابعاد و حجم آن‌‌ها را برای صفحات وب و محل نمایش جزئیات مقاله در شبکه رشد آماده نمایید. بهتر است عرض تصویر نهایتا 1000 پیکسل و ارتفاع آن نیز متناسب با آن در نظر گرفته شود. همچنین بهتر است حجم تصاویر بیشتر از 1 مگابایت نباشد.
  برای درج ویدئو لازم است در سایت آپارات ثبت‌نام کرده و فیلم خود را در این سایت با دسترسی نمایش عمومی آپلود نمایید، بعد از آپلود و تبدیل فیلم در سایت آپارات، با مراجعه به صفحه ویدئوی مربوطه و کپی کردن URL آن از نوار آدرس مرورگر، می‌توانید آن ویدئو را به مقاله خود اضافه نمایید. برای این کار کافی است گزینه "وارد کردن فیلم" را انتخاب نموده و آدرس ویدئوی خود را که در مرحله قبل کپی کرده‌اید، در صفحه جدیدی که باز می‌شود Paste نمایید. حالا با انتخاب گزینه "وارد کردن"، ویدئوی شما به متن مطلب اضافه می‌شود.
  برای درج فرمول نیز می‌توانید از راهنمای ویرایشگر فرمول در بخش درج فرمول استفاده نموده و فرمول مورد نظرتان را به متن مطلب اضافه نمایید.
 6. بعد از اتمام و تکمیل 3 بخش فوق، شما می‌توانید برای اختصاص کلیدواژه و چکیده (توضیحات) به مقاله، گزینه "ویرایش جزئیات مطلب" را انتخاب نمایید. با انتخاب این گزینه پنجره جدیدی برای شما باز می‌شود که امکان اختصاص کلیدواژه، عنوان، توضیحات و ... به مقاله را فراهم می‌نماید. فیلد عنوان عینا از عنوان مقاله‌ای که در بخش قبلی وارد کرده بودید در این بخش وارد شده است، عنوانی که در این بخش وارد می‌نمایید برای موتورهای جستجو قابل خواندن خواهد بود، در حالت عادی نیازی به تغییر این عنوان نخواهید داشت، اما در مواردی با تغییر این عنوان می‌توانید موضوع مقاله را بهتر برای موتورهای جستجو معرفی نمایید.
  در بخش توضیحات یا چکیده مقاله، سامانه به صورت خودکار 250 کاراکتر اول بخش متن مقاله را انتخاب نموده و در این بخش نمایش می دهد، اما توصیه اکید می‌شود حتما چکیده مقاله را خود شما آماده نموده و ضمن پاک کردن عبارت پیشنهادی سامانه، چکیده مورد نظر خود را حداکثر در 3 خط آماده نموده و در این بخش وارد نمایید. این چکیده هم برای موتورهای جستجو استفاده می‌شود و هم در برخی صفحات و لیست‌ها در کنار عنوان و تصویر مقاله، برای روشن‌تر شدن هدف مقاله نمایش داده می‌شود. بخش‌های نشانی اینترنتی، اجازه ارسال دیدگاه و مطلب ویژه را بدون هیچ تغییری رها کرده و در نهایت در بخش برچسب‌ها، کلیدواژه‌های مقاله خود را وارد نمایید، برای انتخاب کلیدواژه‌های مناسب بر اساس توضیحات ارائه‌شده در صفحه "راهنمای نگارش برای نشریهٔ رشد آموزش زیست‌شناسی" اقدام نمایید. با وارد کردن حرف‌های هر کلیدواژه، سامانه به صورت خودکار از میان کلیدواژه‌های تعریف‌شده در سیستم، لغات و کلیدواژه‌های همسان را به شما پیشنهاد می‌نماید، بهتر است در صورتی که لغت کلیدواژه شما در میان لغات پیشنهادی وجود داشت با نشانگر ماوس یا دکمه‌های ناوبری صفحه کلید روی آن رفته و آن لغت یا عبارت را به لیست کلیدواژه‌های مقاله خود اضافه نمایید.
  بعد از تکمیل این بخش، علامت "ضربدر" یا همان دکمه بستن در بخش ویرایش جزئیات مطلب را انتخاب نمایید تا این صفحه بسته شود.
 7. حالا شما می‌توانید از میان گزینه‌های "ذخیره و ارسال"، "ذخیره" و "لغو" ، گزینه مورد نظر خود را انتخاب نمایید. با انتخاب گزینه "لغو"، مقاله و اطلاعات واردشده به طور کلی حذف می‌شود. در صورتی که مقاله شما بر اساس فرآیندی که جلوتر توضیح داده می‌شود، توسط داوران مجددا برای ویرایش نزد شما ارسال شده باشد، با انتخاب این گزینه، مقاله به طور کلی حذف شده و از فرآیند داوری هم خارج می‌شود. با انتخاب گزینه "ذخیره"، مقاله واردشده در حالت پیش‌نویس قرار می‌گیرد، این امکان برای این منظور فراهم شده است تا اگر به هر دلیلی ادامه ورود یک مقاله در زمان فعلی برای کاربر ممکن نبود، با انتخاب این گزینه بتواند تغییرات و اطلاعات واردشده را ذخیره کرده تا در مراجعه بعدی ادامه فرآیند ورود و ارسال مقاله را تکمیل نماید. مقالاتی که در حالت پیش‌نویس قرار دارند، برای داوران و چرخه داوری ارسال نمی‌شوند و تغییر آن فقط توسط کاربر نویسنده مقاله ممکن خواهد بود. شما وقتی یک مقاله را در قالب پیش‌نویس ذخیره می‌نمایید یک اعلان از سوی سامانه حاوی لینک مقاله پیش‌نویس شده دریافت می‌کنید و تا زمانی که این مقاله را برای داوری ارسال نکرده‌اید، این پیغام در بخش اعلان‌های آن سامانه به شما نمایش داده می‌شود.
  با انتخاب گزینه "ذخیره و ارسال"، مقاله شما در سامانه ثبت شده و برای طی شدن فرآیند داوری ارسال می‌شود. در صورت انتخاب این گزینه و ارسال مقاله به مرحله بعدی و داوری، به هیچ وجه امکان تغییر در مقاله را نخواهید داشت مگر آن‌که سردبیر مجله، مقاله شما را جهت اصلاح و ویرایش مجددا به شما بازگرداند. بنابراین لازم است ابتدا از نهایی شدن کلیه بخش‌های مقاله به طوری که در بالا توضیح داده شد اطمینان حاصل نموده و بعد نسبت به ذخیره و ارسال مقاله خود اقدام نمایید.

بخش سوم – بعد از ارسال مقاله:

 1. مقاله شما بعد از ارسال برای داوری و تا پیش از پایان فرآیند داوری و انتشار فقط برای شما و داوران سامانه قابل رویت می‌باشد و در لیست مقالات کاربران نمایش داده نمی‌شود، بنابراین برای مراجعه به مقاله و مشاهده وضعیت آن در فرآیند بررسی و داوری باید به پنل فعالیت‌های کاربری مراجعه نموده و روی عنوان مقاله‌تان کلیک نمایید. برای دسترسی به پنل فعالیت‌های کاربر، باید به صفحه مقالات کاربران مراجعه نموده و با کلیک روی گزینه مطالب من، از لیستی که از مقالات ارسال‌شده توسط شما نمایش داده می‌شود روی عنوان مقاله مورد نظر خود کلیک نمایید تا جزئیات آن مقاله نمایش داده شود.
 2. در صفحه جزئیات، تا زمانی که مقاله شما منتشر نشده باشد نواری در قسمت فوقانی نمایش داده می‌شود که وضعیت مقاله در روند داوری و جزئیات این روند را به شما و داوران نمایش می‌دهد.
  در مجله رشد آموزش زیست‌شناسی مراحل داوری یک مقاله مطابق تصویر زیر می‌باشد که با انتخاب آیکون i در نوار وضعیت روند داوری، باز شده و نمایش داده می‌شود. در این جدول، مرحله‌ای که با رنگ سبز نمایش داده می‌شود مرحله‌ای است که مقاله در حال حاضر در آن مرحله قرار دارد.
  در همین بخش با کلیک کردن روی گزینه جزئیات، جزئیات بیشتری از روند داوری شامل تاریخ و زمان هر عملیات، نام کاربر، وضعیت و ... در هر مرحله نمایش داده می‌شود. مرحله جاری با رنگ سبز نمایش داده می‌شود و مراحل به ترتیب از آخرین مرحله به اولین مرحله که ثبت پیش‌نویس یا ارسال برای داوری است نمایش داده می‌شود. این نوار بعد از انتشار نهایی مقاله به کاربران نمایش داده نمی‌شود.
 3. مقاله شما در مرحله اول یعنی بررسی اولیه سردبیر 3 حالت خواهد داشت:
  1. اگر تایید شود، برای مراحل بعدی داوری ارسال می‌شود و تا زمان انتشار نهایی، سامانه هیچ اعلانی برای شما ارسال نمی‌کند.
  2. اگر رد شود، مجددا جهت اصلاح و ویرایش همراه با توضیحات لازم برای شما ارسال می‌شود و سامانه هم  یک اعلان برای شما ارسال می‌نماید.
  3. اگر لغو شود، به طور کامل از سامانه حذف می‌شود و سامانه هم یک اعلان برای شما ارسال می‌نماید. در صورتی که اولین مقاله ارسالی شما لغو شود، شما به طور کلی امتیاز افزودن مقاله را نیز از دست خواهید داد.
 4. در مراحل بعدی داوری، در صورت تایید در مراحل مختلف و تکمیل فرآیند داوری، مقاله شما منتشر شده و در بخش مقالات کاربران در آن مجله نمایش داده می‌شود، اما در صورتی که مقاله‌تان در هر یک از مراحل داوری با مشکلی مواجه شود، ممکن است مجددا جهت انجام اصلاحات لازم به شما بازگردانده شود.
 5. بعد از تایید و انتشار نهایی مقاله شما در سامانه، شما به عنوان نویسنده مقاله در اعلان‌های مقاله‌تان مشترک می‌شوید، یعنی سامانه به صورت خودکار برای ثبت نظر و دیدگاه جدید روی مقاله شما یک اعلان جدید برای شما صادر می‌کند.
  بنابراین توصیه اکید می‌شود هنگام دریافت این اعلان و آگاهی از این رخداد، در صورتی که دیدگاه یا نظر ارائه‌شده نیازمند پاسخگویی و روشنگری از سمت شما می‌باشد، در اولین فرصت ممکن این اقدام را انجام داده و پاسخ مطلوب و مناسب را آماده و از طریق پاسخ به همان دیدگاه با کلیک روی گزینه "پاسخ" اقدام به ارائه جواب نمایید.
 6. در صورتی که دیدگاه کاربری از نظر شما دارای مشکل بود یا اساسا ربطی به موضوع مورد بحث شما نداشت، شما می‌توانید با انتخاب گزینه گزارش تخلف، دیدگاه مذکور را برای بررسی مجدد مدیران سامانه ارسال نمایید.
 7. در آینده با راه‌اندازی سیستم امتیازدهی، هر یک از فعالیت‌های کاربران در سامانه، منجر به کسب یا از دست دادن امتیاز در آن سامانه خواهد شد. این امتیازات و جزئیات فعالیت‌های منتج به کسب هر امتیاز نیز به صورت جداگانه در صفحه پروفایل هر کاربر نمایش داده می‌شود. از این امتیازات برای ارائه دسترسی‌های بیشتر مانند عدم نیاز به تایید دیدگاه و درج مستقیم دیدگاه روی سامانه، داوری دیدگاه سایر کاربران و ... استفاده خواهد شد.